fbpx
Сьогодні
15:33 04 Гру 2024

Зеленська: ми не можемо заплющувати очі на те, що українці з інвалідністю живуть в ізоляції

Фото: ОП

Олена Зеленська у виступі під час Національного форуму прав людей з інвалідністю, який відбувся в Києві 2–3 грудня, зазначила, що одна з умов євроінтеграції – деінституціалізація, та наголосила на необхідності не допустити, щоб українські захисники та захисниці після поранення потрапляли до інтернатних закладів.

Про це інформує пресслужба Президента, передає Рубрика.

"Одна з умов євроінтеграції – деінституціалізація. За цим стриманим терміном – людський, абсолютно базовий запит на гуманність. Не тримати людей в ізоляції. Ми не можемо допустити, щоб наші захисники та захисниці, військові після поранення потрапляли до інтернатних закладів.

Ми не можемо далі заплющувати очі на те, що дорослі люди з інвалідністю живуть за парканами", – наголосила Зеленська.

Також дружина президента відзначила рішення Кабінету міністрів почати фінансування послуги підтриманого проживання для людей старшого віку та осіб з інвалідністю для ВПО.

Зеленська закликала громади подавати заявки на цю послугу до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зазначається, що на форумі зібралося понад 200 учасників, серед яких представники та представниці:

  • громадських і міжнародних організацій,
  • органів місцевого самоврядування,
  • бізнесу.

Ключовий результат заходу – напрацювання "Порядку денного на 2025 рік" від спільноти людей з інвалідністю. Це стратегічний документ, у якому визначені пріоритетні напрями роботи для захисту прав людей з інвалідністю, інформує пресслужба Президента.

Повідомляється, що документ передбачає вісім кроків. Зокрема:

  • забезпечити перехід до правозахисної моделі інвалідності та повноцінне впровадження системи оцінки функціонування, інвалідності та здоров'я для цивільних і військових;
  • розпочати реформу деінституціалізації послуг для дорослих з інвалідністю та людей старшого віку;
  • взяти на себе зобов'язання розпочати реформу чинного законодавства щодо дієздатності та впровадження інструментів підтримки ухвалення рішень;
  • гарантувати можливість реалізації права на працю для всіх людей з інвалідністю на відкритому ринку праці;
  • долучати спільноту людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень на всіх рівнях щодо їхньої безпеки під час війни, катастроф та інших стихійних лих;
  • забезпечити доступ ВПО з інвалідністю до архітектурно доступного житла;
  • продовжувати реформу надання соціальних послуг, базуючись на міжнародних стандартах прав людини;
  • реалізувати право на участь у політичному житті країни: безперешкодно обирати та мати всі інструменти для висування своєї кандидатури на виборах.

Як відомо, Національний форум прав людей з інвалідністю організували громадська спілка "Ліга Сильних" разом із громадською організацією Fight For Right за підтримки міжнародних партнерів.

Нагадаємо, Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році. Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров'я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.

Як повідомлялось, в Україні мають намір удосконалити систему моніторингу ефективності заходів з безбар'єрності та інклюзивності: за підсумками минулого року тільки 22% з 54 тисяч досліджуваних об'єктів були безбар'єрними. Крім цього, хочуть посилити контроль за новими будівельними нормами, де передбачене досить широке коло застосування норм безбар'єрності.

Також повідомлялось, що учасники Школи універсального дизайну від Програми розвитку ООН провели у столиці аудит низки закладів культури на доступність для людей з особливими потребами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: